Aktualności

  

Kodeks Dobrych Praktyk

W dniu 8 czerwca 2017 r. Pol-lighting z pozostałymi sygnatariuszami tj. PIGE, SHE, CECED, PZPO podpisał Kodeks Dobrych Praktyk Branży Elektrotechnicznej. Tym samym jako Związek Pracodawców zrzeszających przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnie produkcją i sprzedażą produktów oświetleniowych potwierdzamy, że nie godzimy się na łamanie zasad uczciwej konkurencji i dobrych praktyk kupieckich.

VIII Konferencja Oświetleniowa - Poznań 2017

W dniu 23.05.2017 r., na Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbyła się VIII Konferencja Oświetleniowa. W jej trakcie odbyły się wykłady m. in. prof. dr hab. Wojciecha Żagana, Prezesa PKOŚ Piotra Prackiego oraz innych znamienitych prelegentów i zaproszonych gości.

Konferencja prasowa dot. jakości oświetlenia LED 8.12.16 r.

W dniu 8.12.16 r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy oraz zaproszonych gości. Tematem przewodnim była jakość oświetlenia LED wprowadzanego do obrotu na terenie RP.

Zaproszenie na konferencję prasową dot. jakości oświetlenia LED

Zapraszamy na spotkanie prasowe poświęcone jakości oświetlenia LED wprowadzanego do obrotu na terenie RP, które odbędzie się 8 grudnia w Warszawie.

 

Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność.

13.09.16 r. w Gazecie Prawnej nr 177 (4324) opublikowany został artykuł "Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność.", którego autorem jest Michał Waloch p.o. Dyrektora ZPSO "Pol-lighting.

<zobacz>

Zaproszenie na II Kongres Oświetleniowy LED Polska 2016

Zapraszamy na II Kongres Oświetleniowy LED Polska, jedyne spotkanie branży oświetleniowej poświęcone wyłącznie technologii LED w oświetleniu.

 

Dystrybutor też odpowiada!

Dystrybutor, niebędący wprowadzającym, sprzedając lampę LED konsumentowi powinien mieć na uwadze, że zapewnienie producenta co do ilości, jakości i innych parametrów technicznych oznaczonych na opakowaniu traktuje się na równi z zapewnieniem sprzedającego... <dalej>

Sprzęt oświetleniowy w ustawie o zużytym sprzęcie

Jak klasyfikować sprzęt oświetleniowy wg. nowej ustawy o zużytym sprzęcie (ZSEE)... <zobacz>

Żarówka już nie może udawać lampy specjalnej

Od dnia 24.02.16 r. producenci i importerzy wprowadzający do obrotu lampy do zastosowań specjalnych muszą udowodnić ich specyficzne cechy....

Kampania edukacyjna Pol-lighting: "Wiem, wybieram świadomie."

Rozpoczynamy kampanię, podczas której będziemy edukować Konsumentów jak kupić lampę LED, która emituje "dobre światło"...
<czytaj więcej>

ZMODERNIZUJ OŚWIETLENIE I WYGRAJ KONKURS NA ZIELONE ZAMÓWIENIA

Modernizacja oświetlenia to jedna z najefektywniejszych inwestycji oszczędzających energię i obniżających emisję CO2. Udział w konkursie to potwierdzenie jakości wybranego projektu i promocja polityki prowadzonej przez miasta i gminy.

Niedobre wieści z Komisji Europejskiej dla lamp halogenowych

Od 1 września 2016 r nie będzie można wprowadzać na rynek kierunkowych lamp halogenowych 230V, które nie spełniają wymogów efektywności energetycznej określonych dla etapu 3 w rozporządzeniu nr 1194/2012...

LED-owe zamienniki lamp pod lupą nadzoru rynkowego

Ruszył europejski projekt  EEPLIANT 2014, którego celem jest
sprawdzenie jakości LED-owych zamienników lamp.

Komisja Europejska daje lampom halogenowym jeszcze dwa lata.

17 kwietnia b.r. Komisja Europejska przyjęła zmiany przepisów rozporządzenia nr (WE) 244/2009 w sprawie ekoprojektu dla lamp, które o dwa lata przedłużają termin wycofania z rynku bezkierunkowych lamp halogenowych na napięcie 230V. Dla konsumentów znaczy to tyle, że od 1 września 2018 roku nie będą już mogli kupić lamp halogenowych ... <czytaj dalej>

Kto straci na dążeniu Brukseli do wycofania z rynku żarówek halogenowych 230V?

Pomimo protestów europejskiego przemysłu oświetleniowego Komisja Europejska nalega, aby już od roku 2018, zastąpić żarówki halogenowe o napięciu 230V lampami LED...

Jak prawidłowo porównywać oprawy oświetleniowe LED różnych producentów

Odpowiadając na problemy z porównywalnością opraw oświetleniowych LED różnych producentów Pol-lighting opublikował komunikat rekomendujący prezentację danych technicznych opraw LED według zestawu standardowych pojęć i unormowanych, a więc porównywalnych, kryteriów jakościowych.

<czytaj komunikat>

„ENEC+” certyfikat na funkcjonalność opraw oświetleniowych LED

Wystartował ENEC+, pierwszy europejski znak jakości, który obejmuje certyfikację opraw oświetleniowych pod kątem początkowych parametrów funkcjonalnych…

Czy innowacyjność europejskiej branży oświetleniowej zostanie wykorzystana?

Gospodarka europejska ma się rozwijać w oparciu o innowacyjność i konkurencyjność – takie są wytyczne i przeznaczenie środków z nowej perspektywy finansowej UE. Europejski przemysł oświetleniowy od zawsze był światowym liderem w rozwoju innowacyjnych technologii i ich zastosowań. Utrzymanie przewagi oraz przełożenie jej na wzrost gospodarczy zależy dzisiaj od wizji strategów i decyzji polityków… <czytaj dalej>

Oświadczenie ELC w spr. doniesień o wycofaniu niskonapięciowych lamp halogenowych MR16

Europejska Federacja Spółek Oświetleniowych (ELC), w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje dotyczące wycofywania z rynku w 2013 roku tzw. niskonapięciowych lamp halogenowych MR16, wydała stosowne oświadczenie.

Przewodniki LightingEurope po Rozporządzeniach KE Nr 874/2012 i 1194/2012

LightingEurope, organizacja zrzeszająca przedstawicieli europejskiego przemysłu oświetleniowego, opracowała przewodniki po Rozporządzeniach KE Nr 874/2012 i 1194/2012, które wejdą w życie na jesieni br.:

Implementacja RoHS II do prawa polskiego

24 maja 2013 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dn. 8 maja 2013 r. w sprawie zasadniczych wymagań dot. ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Dokument ten stanowi implementację do prawa polskiego Dyrektywy 2011/65/UE, tzw. RoHS II.

Dyrektywa RoHS II <zobacz>
Treść rozporządzenia <zobacz>

Stanowisko ZPSO "Pol-lighting" w sprawie projektu ustawy o ZSEE

Ministerstwo Środowiska opracowuje nową ustawę o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Obecnie do konsultacji został przekazany projekt założeń do tego aktu <więcej>.  Związek przekazał swoje stanowisko <zobacz>.